A A A

MDK wernisaż fotografiiMłodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu oraz członkowie koła fotograficznego zapraszają w czwartek 14 czerwca 2012 r. na godz. 18.30 na wernisaż fotografii. Wernisaż odbędzie się w sali teatralnej MDK przy ul. Długiej 42.

 

MDK zaprasza również na zajęcia koła fotograficznego: Zajęcia skierowane są do wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją fotograficzną pasję i ciekawie spędzać swój czas. Na zajęcia może przyjść każdy : uczniowie szkół gimnazjalnych, średnich oraz studenci. Koło specjalizuje się w fotografii czarno - białej i barwnej. Podczas naszych spotkań poruszane są podstawowe zagadnienia. Celem naszych wspólnych spotkań jest poznanie i świadome korzystanie z możliwości jakie dają nam środki wyrazu plastycznego. Na zajęciach uczymy się zasad poprawnego oświetlania fotografowanych obiektów, wyboru odpowiednich kompozycji plastycznych, historii fotografii i nie tylko. Uczestnicy Koła nie zatrzymują się na etapie niedzielnych fotoamatorów - większość , indywidualnie rozwija się poszukując nowych tematów, ujęć i technik. Każdego roku uczestnicy organizują wystawę swoich prac fotograficznych. Przyjdź i sprawdź - zapraszamy!


Zajęcia prowadzi Katarzyna Zuzanna Krakowiak (artysta fotografik), absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania na Wydziale Filmu i Fotografii, kierunek Realizacja Telewizyjna, Filmowa i Fotografia, specjalność: Fotografia, gdzie w 2010 z wyróżnieniem obroniła dyplom. Autorka licznych wystaw indywidualnych oraz zbiorowych fotografii i książek artystycznych. Interesuje się arteterapią- ukończyła Podyplomowy Kurs Arteterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim . Obecnie studiuje również w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej. 
 

źródło: Bogumiła Łuczak-Filipek
Młodzieżowy Dom Kultury

.