A A A

EZG.INFO.PL: To już 6. edycja „Ognia...”. Czy szykujecie dla widzów i uczestników coś nowego?

Magdalena Kłosowska: Tegoroczną atrakcją będzie Kapela Bałucka, która wprowadzi nas w podwórkowy klimat. To obrana nowa koncepcja na naszą imprezę. Chcemy stworzyć obraz, którego u nas jeszcze nie było, a zamknięty z czterech stron ogród ułatwia. Chcemy też wspólnie wypuścić chińskie lampiony do nieba. Zachowamy dzięki temu towarzyszący nam co roku symbol ognia. Jak zawsze będzie koncert muzyki alternatywnej, wystawa i oczywiście dwa dni projekcji filmów w konkursie i poza konkursem.

EZG.INFO.PL: Czy już dostajecie filmy?

M.K.: Tak. Powoli napływają pierwsze zgłoszenia. Mamy już produkcje z Warszawy, Rybnika i Przemyśla. Do 2 sierpnia, kiedy to zamykamy termin nadsyłania filmów, czekamy na krótki metraż.

EZG.INFO.PL: Każdy może wziąć udział w przeglądzie?

M.K.: Niestety nie. Zmieniliśmy regulamin po 4. edycji - teraz autorzy nie mogą być absolwentami szkół filmowych i artystycznych. Stawiamy tylko na amatorów. I ograniczeniem jest czas filmu, który może trwać do 20 minut.

EZG.INFO.PL: A co już teraz?

M.K.: Pokazy cotygodniowe w Muzeum Miasta Zgierza. W każdy czwartek można obejrzeć filmy z różnych szkół artystycznych z całej Polski. A w ostatni tydzień lipca odbędą się warsztaty zorganizowane przy współpracy z Fundacją Rozwoju Sztuki Filmowej. 26 lipca startujemy w MOK-u, są wolne miejsca i czekamy na maila pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Na warsztatach powstanie etiuda, którą pokażemy na „Ogniu w głowie”. Zachęcamy zgierzan, którzy nie mają na siebie sposobu w te wolne wakacyjne dni.

EZG.INFO.PL: Dziękujemy za rozmowę.

 

.