A A A

ManustrefaZ okazji EURO 2012 na Rynku w Manufakturze organizowane są liczne happeningi sportowo-artystyczne. W Manustrefie będzie także zgierskie Towarzystwo Śpiewacze Lutnia, które zaprezentuje znane piosenki kibiców w niecodziennych aranżacjach. Możecie ich zobaczyć 16 czerwca o 17.00!


Informacja ze strony organizatora: Manustrefa to bezpieczne miejsce, w którym kibicować ulubionej drużynie można całą rodziną. Widzowie zasiądą wygodnie na dmuchanych fotelach i poduchach. Główną atrakcją piłkarskiej strefy kibica będą oczywiście transmisje wszystkich meczów EURO 2012. Oglądanie transmisji meczów to nie jedyne atrakcje jakie czekają miłośników piłki nożnej w strefie kibica. Manufaktura przygotowała też dodatkowy  program sportowy i artystyczny. Każdego dnia w czasie trwania mistrzostw na najmłodszych miłośników piłki nożnej czekać będą atrakcje sportowe.

Wydarzeniom sportowym w Manufakturze towarzyszyć będą happeningi artystyczne i wydarzenia organizowane w ramach projektu EUROART 2012, będącego biennale sztuki o tematyce piłkarskiej. Idea projektu „EUROART 2012” zakłada połączenie i współpracę dwóch na pozór różnych obszarów: sportu i sztuki. Spośród głównych wydarzeń, które odbywać się będą w przestrzeni miasta, warto wymienić występ chóru Lutnia ze Zgierza (ze wsparciem chórzystów I LO w Łodzi), który 16 czerwca na rynku Manufaktury wykona znane piosenki kibiców w niecodziennych aranżacjach. Także na rynku odbędzie się prezentacja najnowszego video znanej łódzkiej artystki Agnieszki Chojnackiej.

 

.