A A A

Młodzieżowy Dom Kultury przy współpracy z Agencją Artystyczną Art. Studio oraz Stowarzyszeniem Kameleon już po raz dziewiąty ściągnie do Zgierza twórców oraz miłośników muzyki rock i rock-metal.

 

Festiwal składa się z dwóch etapów:
-
Pierwszy etap - wstępne eliminacje przeprowadzane na podstawie nadesłanych przez zespoły materiałów demo. Zgłoszenia zespołów ocenione są przez komisję, w skład której wchodzą przedstawiciele organizatorów festiwalu oraz członkowie jury festiwalu. Na podstawie ocen komisji organizatorzy kwalifikują do udziału w przesłuchaniach konkursowych 10 zespołów.
-
Drugi etap - przesłuchania konkursowe zakwalifikowanych zespołów oraz gala finałowa. Zespoły prezentują swoją twórczość przed licznie zgromadzoną publicznością oraz profesjonalnym jury, w skład którego wchodzą muzycy oraz recenzenci muzyczni.

Jury wyłania Laureata Nagrody Grand Prix oraz przyznaje Wyróżnienie. Głównym kryterium oceny występów jest oryginalność propozycji i nowatorstwo. Po przesłuchaniach odbywają się omówienia, podczas których następuje konfrontacja opinii jury z zespołami. Poszczególni członkowie jury wskazują zarówno pozytywne jak i negatywne aspekty występu danego zespołu.

- Nasza impreza cieszy się coraz większą popularnością - mówią organizatorzy. - W ubiegłym roku dostaliśmy 111 zgłoszeń z całej Polski. Zderzak to dawka porządnej energii, muzyki i pozytywnej wibracji.

 

My zachęcamy młodych rockowców do wzięcia udziału w festiwalu, bo jest to świetna okazja do pokazania się szerszej publiczności. A sympatykom zdradzamy, że warto 18 września być w MDK-u, bo swój udział w wydarzeniu potwierdziły zespół Infernalia z Grudziądza - laureat Grand Prix 2009 oraz zespół Carrion z Radomia.
.