A A A

Ks. Isakowicz-Zaleski31 maja w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Zgierzu odbyło się spotkanie autorskie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, który otrzymał w tym roku tytuł Honorowego Obywatela Miasta Zgierza.

FOTORELACJA W NASZEJ GALERII.

Spotkanie autorskie z ks. Isakowiczem-Zaleskim było połączone z promocją najnowszej książki (wywiadu rzeki) pt. "Chodzi mi tylko o prawdę"

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski jest prezesem Fundacji im. Brata Alberta, Duszpasterzem Ormian w Polsce, duchownym katolickim, społecznikiem, historykiem, poetą, autorem wielu książek i artykułów. Ksiądz Tadeusz-Isakowicz Zaleski od lat związany jest ze Zgierzem. Fundacja, którą prowadzi (30 placówek w całej Polsce) jest organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Albetiana. Dzięki Księdzu, przy jego wsparciu organizacyjnym i finansowym, Zgierz jest gospodarzem regionalnych eliminacji dla województw łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego. Organizacja zgierskich eliminacji powoduje, że w wymienionych województwach Zgierz odbierany jest, jako miasto bardzo życzliwe osobom niepełnosprawnym. Często powtarza się, że dzień Albertiany w Zgierzu jest świętem wszystkich niepełnosprawnych.

 

źródło: Dorota Abramczyk

MPBP Zgierz

.