A A A

Filar Juszczyszyn13 czerwca br., o godzinie 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu odbędzie się ostatni przed wakacjami koncert „W Dobrym Tonie”. Tym razem wystąpi duet Jurka Filara i Wacka Juszczyszyna.

Jurek Filar to założyciel zespołu Nasza Basia Kochana, kompozytor i wykonawca wielu piosenek (również do słów Jacka Cygana, z którym współpracuje aktualnie).

Jego piosenki wykonywały m. in. Grażyna Łobaszewska, Ewa Bem, Maryla Rodowicz. Wśród publikacji Filara należy wymienić: płyty Naszej Basi Kochanej, piosenki turystyczne wydane pt. „Na kajakowym szlaku”, album Cienie.

O Wacku Juszczyszynie mówi się „weteran” polskiej piosenki studenckiej. Kojarzy się go głównie z zespołem Wolna Grupa Bukowina, ale współpracuje również z Naszą Basią Kochaną, Wałami Jagielońskimi, jak również z Elą Adamiak. Jest autorem muzyki do wierszy Adama Ziemianina.

Wacek i Jurek promują utwory Naszej Basi Kochanej.

Bilety na koncert w cenie 30 zł (ulgowy dla uczących się i emerytów) / 40 zł (normalny) można nabyć w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury. Możliwe są również wcześniejsze rezerwacje (mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Zapraszamy!

Sponsorami wydarzenia są: Stacja Nowa Gdynia i Multibank.

 

.