A A A

Koncert Pali sięJuż 1 czerwca w Klubie AgRafKa koncert zgierskiego składu PALI SIĘ! połączony z imprezą muzyczną, którą rozkręci Roots Melody. Wstęp 10 zł. Bądźcie z nami w ten wyjątkowy Dzień Dziecka.To święto także dla nas, bo przecież wciąż mamy w sobie nieco wyrośniętego dzieciaka,który uwielbia się bawić. Bądźcie z nami i bawcie się przy super dźwiękach i gorącym ognisku...

Pali się! to mieszanka energicznej muzyki i intrygujących tekstów. Pierwsze kroki na scenie grupa stawiała już w 2003 roku, wyznaczając jako swój kierunek rozwoju: reggae z domieszką raggamuffin. W niełatwych warunkach niewielkiego miasteczka obok Łodzi powstał twórczy ferment Akademii Reggae, której celem stało się zgłębianie tajników muzyki oraz rafinacja pokrewnych stylów i gatunków takich jak: roots, raggamuffin, ragga jungle oraz dub.

Charakterystycznymi elementami brzmienia grupy są instrumenty dęte oraz iście wyjątkowa sekcja rytmiczna, która płynnie operuje między osadzonymi brzmieniami roots reggae oraz żywego ragga-jungle. Śpiew i toasting Człowieka-Gawrona to głos Pali się!, wolne medium i siła słowa. Teksty inspirowane społecznymi problemami i przy tym nie pozbawione dobrego nastroju, doskonale podkreślają uniwersalność twórczości Pali się!

Pali sięObecnie Pali się! po niemal dwuletniej przerwie ponownie występuje w składzie:

Człowiek Gawron – wokal, teksty

Michał Andrzejewski – gitara solowa

Adam „Bzyq” Brzęczek – perkusja

Paweł „Miłek” Miłosz – bass

Marcin Tkaczyk – gitara rytmiczna

Leszek Zaczyński – puzon      

 

Nowe brzemienia, stary jary zapał i cel wciąż ten sam - "nieść ogień wszędzie tam, dokąd trafimy, wspierać w pozytywnej przemianie, rozniecać wygasłe paleniska"

 

Web:

www.myspace.com/palisie

www.facebook.com/palisie

 

Roots MelodyROOTS MELODY - skład:

 

LIPER - MICMAN
RAS QKI - SOUNDMAN
JR - SOUNDMAN

 

MUSIC WITHOUT ROOTS? NO WAY!! Roots Melody SOUND SYSTEM(Ras Qki, Mic Liper, JR) to Pabianicki kolektyw dj-sko selektorski powstały w 2011 roku. Mic Liper i Ras Qki działali wcześniej jako członkowie Posłuchaj Człowieku sound a JR selecta od dawna towarzyszył organizowanym przez nich imprezom. Specjalizują się głównie w roots oraz tak zwanym new roots reggae, dub oraz UK dub, nie stroniąc od starych dancehallowych wydawnictw. W 2012 wybudowali własną ściankę głośników, aby skuteczniej siać korzenną propagandę i dzięki czemu mogą nazywać się sound systemem. Głęboka pełna przyjemnego bassu zapewnionego przez dmuchające skrzynie selekcja i słowo na mikrofonie, to to co lubią najbardziej.

 

Posłuchajcie:

www.facebook.com/rootsmelody

 

.