A A A
16 maja 2012 r., o godzinie 19.00, w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się kolejny koncert „W Dobrym Tonie”. Tym razem fani jazzu i wszelakich jego odmian będą mogli zapoznać się z projektem TT-ELECTRO STEP.

To jeden z nowszych wytworów działalności Wojtka Pilichowskiego. Znany basista nawiązuje do aktualnych trendów związanych ze współczesną muzyką elektro i dub step. We współpracy z Tomaszem Świerkiem, stworzył nowoczesne aranżacje zarówno swoich utworów jak i standardów prezentujące nowe spojrzenie na swoją dotychczasową twórczość. Muzycznie projekt nawiązuje do klimatów klubowych, w zderzeniu z którymi indywidualność artystyczna Wojtka nabiera nowego wyrazu i kształtu.

Premiera projektu miała miejsce w Mannheim – podczas największego festiwalu basowego – „Feel the Bass” – gdzie Wojtek został zaproszony jako główna gwiazda.

Koncert TT Electro Step odbędzie się w Sali Teatralnej im. A. Mikulskiego. Bilety kosztują 40 zł. Gwarantujemy kameralną atmosferę wydarzenia, a jednocześnie doskonały odbiór i niepowtarzalną atmosferę w doborowym towarzystwie. Po koncercie zapraszamy na spotkanie z artystami przy lampce wina.

Wojtek Pilichowski pracuje jako muzyk od 1992 roku. Pierwszą solową płytę nagrał w 1994. Do tej pory wydał ich osiem (nakład wszystkich przekroczył 100.000 egzemplarzy) oraz cztery szkoły gry na gitarze basowej. Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 120 albumów z czego większość z największymi gwiazdami sceny polskiej - w sumie kilka milionów nośników i kilka tysięcy koncertów.

Aktualne składy w których pracuje Wojtek Pilichowski:

  • Pilichowski Band
  • PiR2
  • TT-ELECTRO STEP
  • Jan Bo
  • Music Master: Chopin
  • Cichoński - Pilichowski Quartet.

W składzie u boku Wojtak Pilichowskiego wystąpią również:

Tomasz Świerk - kompozytor, aranżer i pianista. Absolwent AM w Bydgoszczy w klasie kompozycji Zbigniewa Bargielskiego oraz student klasy fortepianu jazzowego Adama Żółkosia. Także klawiszowiec i producent muzyczny projektu kunst der funk, założonego z Piotrem Lewańczykiem i Błażejem Gawlińskim.

Błażej Gawliński - perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (spec. prowadzenie zespołów jazzowych i muz. rozrywkowej) w klasie perkusji dra Piotra Biskupskiego. Współpracował z artystami i zespołami takimi jak m.in.: Piotr Baron, Janusz Szrom, Jolanta Szczepaniak, Wojtek Pilichowski, Bruk Braders, SOFA, Roan, grupa D-Tonacja, Rafał "Zwierzak" Zieliński, Artur Chamski, Sławek Uniatowski, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy.

Patrycja Zarychta – wokalistka, obecnie studentka 2go roku wokalistyki na wydziale Jazzu w Katowicach; urodzona 16. kwietnia 1991 roku w Skarżysku Kamiennej, gdzie uczęszczała przez krótki czas do Szkoły Muzycznej ucząc się tam gry na fortepianie, jednak jej największą pasją od zawsze było śpiewanie. Zakochana w muzyce jest od najmłodszych lat. Nie wyobraża sobie życia bez niej. Uwielbia opowiadać dźwiękami i wyrażać się nimi, gdy czasem zabraknie jej słów, by coś opisać. Kiedy śpiewa, wtedy czuje, że żyje, cały świat zaczyna nabierać barw i wszystko staje się prostsze. Stojąc na scenie chociaż na chwile może zapomnieć o tym, co złe i dla takich chwil warto żyć.

.