A A A

(fot. Jakub Pyrzanowski)

21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Zgierzu miało miejsce spotkanie emerytów, rencistów i inwalidów z okazji obchodów „Dnia Inwalidy”.

Były przemówienia, wręczanie dyplomów, oraz poczęstunek. Dla zebranych gości zatańczył i zaśpiewał Zespół Pieśni i Tańca „Boruta”. Tym razem zaprezentowała się młodsza grupa tańcząc m.in. „Krakowiaka” i „Kózkę”. Był to także ważny dzień dla byłych członków Zespołu, którzy spotkali się na scenie ponownie po kilku, a nawet kilkunastu latach przerwy. Dorośli zaprezentowali się w tańcu narodowym – „Mazurze”.

Wśród zebranej publiczności widać było zadowolenie, radość i uśmiechy. Boruciarze zebrali gromkie brawa – co było najlepszym dowodem tego, że występ był udany. - Serdecznie dziękujemy za wszystkie brawa, pochwały i słowa uznania – mówią członkowie zespołu. - Życzymy Państwu jak najmniej przeciwności losu i przeszkód, a jak najwięcej radości z życia.

Na naszym profilu serwisu youtube pojawiły się dwa filmiki zawierające fragment występu Młodszej Boruty, oraz byłych członków zespołu (link). Można także obejrzeć fotorelację na profilu ZPiT Boruta na Facebooku. Zapraszamy do oglądania!

źródło: zpitboruta.miasto.zgierz.pl

.