A A A

KULTURA

W tym roku Muzeum Miasta Zgierza obchodzi 40-lecie swojego istnienia. Na jubileusz, który odbędzie się 14 czerwca 2018 r. (czwartek) Muzeum zaprasza mieszkańców Zgierza, przyjaciół Muzeum i pasjonatów lokalnej historii, a także osoby, które jeszcze nie miały okazji zapoznać się z tą instytucją.

Comments ()

W nowym terminie, tuż przed wakacjami odbędzie się 14. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich "Ogień w głowie". Oprócz konkursu filmów amatorskich, który jak zawsze odbędzie się w ogrodzie Miejskiego Ośrodka Kultury, szykuje się dużo wydarzeń towarzyszących. 

Comments ()

Przyznano Nagrody Prezydenta Miasta Zgierza w dziedzinie twórczości artystycznej i za pracę na rzecz kultury. Wśród nagrodzonych jest Teatr Art. 51, zgłoszony przez Stowarzyszenie EZG.

Comments ()

15 grudnia w Klubie AgRafKa odbył się koncert promujący debiutancki album MXR x Julya — 2&Te1. Cała impreza utrzymana była w klimacie rap, a na klubowej scenie pojawił się m. in. DJ Danteek, czyli Daniel Tekliński.

Comments ()

Konrad Przygoński z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną wziął udział w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej "Albertiana" 2017 na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.Comments ()

W Zgierzu pokazy w ramach alternatywnej platformy dystrybucyjnej KineDok odbywają się w Klubie AgRafKa i MOK, prezentują najnowsze europejskie kino dokumentalne, są nieodpłatne i często towarzyszą im rozmowy i spotkania. 23 marca o 18.30 zobaczymy filmy "Księżycowy spacer z dziadkiem".Comments ()

21 marca Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na wspólne wyganianie zimy. Uczestnicy o godz. 10.00 spotykają się na Placu Kilińskiego odziani w kolorowe stroje, wyposażeni w instrumenty, transparenty i oczywiście Marzanny i ruszają ulicą Długą do parku, gdzie dokonają tradycyjnego rytuału topienia kukły.Comments ()

Urząd Miasta Zgierza rozstrzygnął konkursy dla organizacji pozarządowych w obszarze kultury oraz inicjatyw dla seniorów. Przyznano dotacje na łączną kwotę 51,5 tys. zł.Comments ()

.