WŁĄCZ RADIO EZG!

POSŁUCHAJ:

ezglogo2

 

Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

 

adrsko ezgAdrian Skoczylas - Redaktor Naczelny Serwisu EZG.INFO.PL

Politolog, dziennikarz, trzeciosektorowiec. Tu i ówdzie stara się promować idee społeczeństwa obywatelskiego, partycypacji społecznej i odpowiedzialności za lokalny samorząd. Na co dzień macza palce w kilku różnych inicjatywach, a ciągle mu mało...

Prowadzi audycję: infoMagazyn

Cezary AdamskiŁukasz Cezary Adamski - Redaktor Naczelny Radia EZG

Socjolog, dziennikarz i trener umiejętności psychospołecznych. Interesuje się problemami mniejszości społecznych i kulturowych oraz szeroko rozumianą działalnością publiczną. Od wielu lat aktywnie angażuje się w działalność na rzecz podnoszenia poziomu aktywności obywatelskiej. Dziś najczęściej można go spotkać „na mieście” z nieodłącznym mikrofonem i kamerą. 

Prowadzi audycję: Nocny Czarek

Bartosz FrontczakBartosz Frontczak - Redaktor Techniczny Radia EZG

Uchodzi za przodownika pracy, ale nie wypowiada się na ten temat. Podobno też "skromny", ale tutaj tym bardziej nie wypada mu się wypowiadać. Przy nim nie przyznajcie się, że nie słyszeliście o jakiejś jego życiowej historii, bo to przecież niemożliwe! "Dobre dziecko, ale jak zacznie mówić i mówić..." - to słowa jego wychowawczyni z podstawówki. Trochę racji ma kobieta, zwłaszcza że słuchać go musiała przez cztery lata. Ale akurat w radiu jego przypadłość się przydaje, bo zawsze ma coś do powiedzenia na antenie. I właśnie napisał o sobie za dużo...

Prowadzi audycję: RadioWęzeł

Agata Becherka

kamil florczakKamil Florczak

Uczeń Gimnazjum nr 3, najmłodszy z redakcji Radia EZG, zafascynowany magią radia i historią powszechną. Uwielbia być doinformowany ze wszystkich możliwych źródeł. Kocha "Lato z Radiem" i wszystko co jest związane z polską, prawdziwą, narodową tradycją i marką.

Prowadzi audycję: Przebojowy temat

Damian Grzegorek

antosia jedrzejczakAntosia Jędrzejczak

Uczennica zgierskiego gimnazjum, dziewczyna z marzeniami, które stara się spełnić. Otwarta na nowe znajomości. Nie wyobraża sobie życia bez rodziców i babci, bo to dzięki nim jest sobą. Uwielbia grać na gitarze i robić zdjęcia, na których ukazuje świat z innej perspektywy. Interesuje się też dziennikarstwem, stąd pomysł na pracę w radiu. Pewna siebie i ciekawa świata dziewczyna, która jak każdy ma też swoje wady.

Prowadzi audycję: RadioWęzeł

Iwona HulewiczIwona Hulewicz-Sroczyńska

Lektorka i tłumaczka języka angielskiego. Trener technik pamięciowych. Wielozadaniowiec. Mól książkowy. W wolnych chwilach bawi się w decoupage i scrapbooking. Lubi odkrywać  miejsca dalekie i bliskie, znane i nieznane oraz tropić ślady przeszłości: historii, zwyczajów i tradycji. Mama rezolutnej siedmiolatki.

Prowadzi audycję: Kulturalnik

agata karasinskaAgata Karasińska

Uczennica zgierskiego Gimnazjum nr 1. Marzy, aby w przyszłości zostać aktorką lub dziennikarką, stąd zainteresowanie pracą w radiu. Jej pasją jest łucznictwo oraz fotografia. Poza tym w każdej wolnej chwili ogląda filmy/seriale lub czyta książki. To jej prawdziwa miłość i żywioł! Gdy tylko włączy film bądź weźmie książkę do ręki cały świat wokół niej już nie ma znaczenia...

Prowadzi audycję: RadioWęzeł

Mateusz NykielMateusz Nykiel

Prowadzi audycję: House Selection

jakub olejniczakJakub Olejniczak

Uczeń szkoły średniej, o ile dobrze się będzie uczył, w końcu zostanie grafikiem. Zafascynowany udziałem w życiu społecznym. Człowiek, którego nigdy nie można zastać w domu, bo ten robi mu za hotel. Lubi rapcore, ostry rock i heavy metal. Interesuje się językami skandynawskimi.

Prowadzi audycję: Ostre Granie

Dawid Przygodzki

Jestem uczniem Gimnazjum Umiejętności Twórczych. Moje zainteresowania to przede wszystkim radio i muzyka. Od dawna prowadzę radio szkolne i czerpię przyjemność z wymyślania nowych audycji oraz projektów realizowanych z kolegami lub nauczycielami. Lubię również tworzyć i pisać teksty do amatorskich, trapowych kawałków, nagrywać i montować teledyski oraz zabawne materiały z gier.

Bartosz RutkowskiBartosz Rutkowski

Uczeń technikum o profilu technik cyfrowych procesów graficznych. Interesuję sie fotografią stąd wybór toku mojego kształcenia. Uwielbiam słuchać ostrzejszej muzyki i dobrego rocka, co ostatnio realizuję chodząc na koncerty. Poza tym jestem człowiekiem z pasją, w której się spełniam - mam oczywiście na myśli muzykę i foto. Fotoreporter EZG.INFO.PL

Prowadzi audycję Ostre Granie

marcin szczesniakMarcin Szcześniak

Chciał być astronautą, weterynarzem, tłumaczem języka angielskiego - ostatecznie drogi poprowadziły go w stronę dziennikarstwa. Człowiek o niecodziennych zainteresowaniach. Lubujący się w kulturze słowiańskiej i Kraju Kwitnącej Wiśni. Liberał muzyczny posiadający w swojej biblioteczce praktycznie wszystko - poczynając od muzyki klasycznej, po rock i metal, na współczesnej elektronice kończąc. Lubi relaks przy dobrym filmie lub grze komputerowej. Geek. Niezawodny surfer internetowy. Jego największym marzeniem jest odwiedzenie każdego państwa na naszej planecie.

Prowadzi audycję: Ostre Granie

Kuba SzymanskiKuba Szymański

Student filologii hiszpańskiej, basista, żeglarz i entuzjasta językowy. Ciągle w ruchu, pochłonięty kilkoma sprawami naraz. W radiu zajmuje się szeroko pojętymi kwestiami technicznymi.

kamilslawskiKamil Ślawski

Gimnazjalista. Uwielbia różnorakie sporty takie jak: piłka nożna, bieganie czy MMA. Postanowił dołączyć do EZG, by dalej się rozwijać i sprawdzić czy jest w tym dobry.

daniel teklinskiDaniel ,,DJ Danteek" Tekliński
Licealista, fanatyk piłki nożnej i pasjonat muzyki, szczególnie hip hopowej i klubowej. Jest amatorskim DJ-em, oraz producentem.

Prowadzi audycje: Bit się zgadza oraz Danteek Set

Katarzyna WinklerKatarzyna Winkler

Studenka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Kocha muzykę, gra na flecie poprzecznym, flecie traverso oraz fortepianie. Uwielbia śpiewać i tańczyć. Należy do Zespołu Pieśni i Tańca "Boruta". W czasie wolnym pływa oraz czyta książki.

Prowadzi audycję: Kulturalnik

Współpracują z nami:

Mateusz AdamowiczMateusz Adamowicz

Licealista, zakochany w gitarze, bez której nie umiałbym żyć. Zawsze chciałem pracować w radiu, cieszę się że jedno z moich marzeń właśnie się spełnia i chcę w nim trwać jak najdłużej.

Mateusz BrockiMateusz Brocki

Licealista, zawzięty siatkarz, fotoamator, pianista, coraz bardziej działacz społeczny, na co dzień uśmiechnięty, żywy, pozytywnie nastawiony do życia, otwarty na nowe znajomości i propozycje, cały czas musi coś robić, nie usiedzi w miejscu 5 minut. Należy dodać, że jest strasznie gadatliwy.

AsiaGajdziakJoanna Gajdziak

Studentka pedagogiki - kultury fizycznej i zdrowotnej. Uwielbia jeść smacznie i zdrowo, a kiedy jest głodna... lepiej nie wchodzić jej w drogę. Chce przekonywać ludzi do pozytywnego myślenia i do wychodzenia poza strefę własnego komfortu. Uwielbia muzykę, a szczególnie tę, do której da się tańczyć.

Adam JedruszczakAdam Jędruszczak

Student filologii angielskiej i psychologii na Uniwersytecie Łódzkim. Mówi, że nie może żyć bez muzyki. Uwielbia literaturę angielską, dobre filmy i grać na perkusji. Dziennikarz od 2012 roku, ale wciąż w rozwoju. Swoją przygodę z radiem zaczynał w "Radiu Zgierz", dalej szkolił się już pod okiem specjalistów podczas stażu w Polskim Radiu Łódź. Później wznowił prowadzenie Listy Przebojów. Pytany o przyszłość, nieśmiało mówi o zostaniu lektorem, ale na ogół cytuje zdanie Mistrza Ugweia z filmu "Kung Fu Panda": "Wczoraj to już przeszłość, jutro to wielka niewiadoma, a dziś to dar losu".

Kamila KieszkowskaKamila Kieszkowska

Zajadły mól książkowy, szamiący literaturę wszelaką, uzależniony od muzyki, kawy latte, no i wszystkiego, co nazywa się sztuką. Niepoprawna optymistka, długodystansowo unikająca rzeczywistości, słodyczomaniak, gryzmolący wszędzie gdzie i jak się da, w dodatku próbujący śpiewać do ludu, co najczęściej kończy się na tym, że śpiewa do garnków i zlewu bądź w łazience - dobre echo :) Zaciekła słuchaczka radia.

Mateusz MisztalMateusz Misztal

 

Aneta SzymanskaKubiakAneta Szymańska-Kubiak

Szkoleniowiec, trenerka biznesu i doradca, zajmuje się prawem pracy i BHP. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim, a także studia podyplomowe w zakresie BHP na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. Pracowała jako kadrowa i BHP-owiec, a obecnie prowadzi własną firmę szkoleniowo-doradczą pod nazwą „ATENA Usługi, Szkolenia, Doradztwo”. Jest ławniczką w zgierskim Sądzie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Prywatnie realizuje się jako mama i żona, ma rudego kota. Jej zainteresowania to folklor i związane z tym podróże – z daleka od wygodnych hoteli - blisko drugiego, autentycznego człowieka.

Kalina SzymczykKalina Szymczyk

Justyna ZielinskaJustyna Zielińska

Aktywistka, slawistka, feministka, matka, aktorka Teatru ART.51, pracownica instytucji kultury, coraz mniej skandalistka, mimo to zaangażowana w sprawy gender, promocji zgierskich artystów oraz wydarzeń kulturalnych w naszym mieście.

Kasia ZadloKatarzyna Żądło

Wbrew powszechnej opinii i wysokiego prawdopodobieństwa, nie jest córką Stinga. "Zjada" radio w całości, w Programie III Polskiego Radia zakochana szaleńczo. Słucha czarnych, winylowych płyt, wychodzi z kilogramami książek z antykwariatu, gra, albo raczej próbuje grać, na ukulele, śpiewa wszędzie gdzie może, a zwłaszcza tam gdzie nie może. Bo piosenka jest dobra na wszystko!

Na zawsze z nami:

aniazarzycka kAnna Zarzycka

Mama przekazała jej swój gen przygody. Z jej mlekiem wyssała zamiłowanie do podróży dalekich i bliskich. Po tacie w genach odziedziczyła pasję biegania z aparatem i robienia zdjęć. Kochała góry i wszystkie zwierzaki. Słuchaczka Zgierskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pierwsza seniorka 60+ w historii serwisu EZG (to miejsce jest wolne, to się wpycha).

 

 

 

 

 

.