WŁĄCZ RADIO EZG!

POSŁUCHAJ:

ezglogo2

 

Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

28 marca w godz. 10.30-14.00 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbędą się X Powiatowe Targi Edukacyjne. Na targach prezentować się będą szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu zgierskiego oraz uczelnie wyższe.Comments ()

"Eko znaczy kocham" to akcja grupy nieformalnej młodych licealistów ze Zgierza, którzy postawili sobie za cel podnieść świadomość ekologiczną dzieci i młodzieży. Wśród działaniach w ramach programu "Zwolnieni z teorii" znajdują się warsztaty dla dzieci ze wszystkich zgierskich szkół podstawowych, przedszkoli i gimnazjów.

Comments ()

Piętnaścioro uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu zgierskiego rywalizowało o tytuł mistrza ortografii podczas XIV Powiatowego Konkursu Ortograficznego pod patronatem starosty zgierskiego.  Laureatką I miejsca została Aleksandra Jurkiewicz z Ozorkowa.Comments ()

W związku z ogólnopolską reformą oświaty, także Zgierz musi przystosować sieć placówek oświatowych, w szczególności wygaszanych gimnazjów, do zmian w edukacji. Radni i radne na styczniowej sesji RMZ podjęli uchwałę kierunkową ws. losu zgierskich szkół.Comments ()

Młodzieżowa Rada Miasta Zgierza zainaugurowała kadencję 2016-2018. Podczas I sesji wybrano nowe władze. Przewodniczącym został Adrian Pal, jego zastępcami Agata Karasińska i Jacek Graczyk, a sekretarzem Rady Aleksandra Olczak.Comments ()

Wraz z nastaniem jesienno-zimowej pory w Muzeum Miasta Zgierza rozpoczął się czas wróżb i przepowiedni. Dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych miały niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w specjalnych andrzejkowych lekcjach.Comments ()

Rozpoczęła się I edycja Dziecięcego Budżetu Obywatelskiego w Zgierzu. 13 szkół z naszego miasta zgłosi projekty zadań, które wezmą udział w ogólnomiejskim głosowaniu. Do podziału jest pula 15 tys. zł, która pozwoli na realizację trzech zwycięskich zadań.Comments ()

Ponad 24 tys. zł przeznaczono na stypendia dla 42 najzdolniejszych uczniów zgierskich gimnazjów za ich osiągnięcia w nauce i aktywność w pogłębianiu wiedzy i rozwijaniu umiejętności. Fundatorem stypendiów od wielu lat jest firma Brenntag Polska.Comments ()

Wybił czas zakończenia II edycji Wędrownego Uniwersytetu Dziecięcego. W trzech miejscowościach ok. 60 dzieci w wieku 8-14 lat przez sześć miesięcy dzielnie pracowała poznając zagadnienia z obszaru sztuki XX i XXI wieku. Malarstwo, rzeźba, film, fotografia, happening – w każdym obszarze można było spróbować swoich sił. Dzieci z Gieczna, Szczawina i Dąbrówki Wielkiej spotykały się z artystami i artystkami, szukały swojego ulubionego środka wyrazu.Comments ()

Młodzieżowy Dom Kultury kolejny raz zaprosił rodziców i dzieci na Święto Latawca. W tym roku w konkursie przy ul. Parzęczewskiej uczestniczyło ok. 60 osób. Twórcy i twórczynie najładniejszych latawców zostali nagrodzeni.

Comments ()

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza dzieci od lat 5 i młodzież na warsztaty teatralne odbywające się w każdą środę. Dobra zabawa i rozwój gwarantowane - zapewnia MDK.Comments ()

Uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 mogą korzystać z nowego wielofunkcyjnego boiska. Obiekt ma służyć również mieszkańcom i mieszkankom Zgierza, w szczególności osiedla Przybyłów. Comments ()

Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Zgierza wręczono stypendia edukacyjne dla zdolnej zgierskiej młodzieży, która w ostatnim roku szkolnym wykazała się dobrymi wynikami w nauce i osiągnęciami w konkursach. Comments ()

Zespół Pieśni i Tańca Boruta zaprasza dzieci w wieku 7-12 na zajęcia tańca i śpiewu ludowego. Dziecięca grupa Boruty ćwiczy w każdą środę i piątek w godz. 16.00-17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury.Comments ()

Jeszcze w tym roku uczniowie zgierskich szkół podstawowych i gimnazjów zagłosują w ramach dziecięcego budżetu obywatelskiego. Do dyspozycji dzieci i młodzieży będzie 15 tys. zł, które uczniowie i uczennice przeznaczą na projekty służące mieszkańcom miasta, a nie wyłącznie konkretnej szkole. 

Comments ()

Centrum Kultury Dziecka zaprasza do udziału w tegorocznej, ósmej już edycji konkursu adresowanego do dzieci w wieku przedszkolnym. Tematem przewodnim dla małych artystów jest"Ssaki, ptaki i inne zwierzaki".

Przypomnieć historię rozwoju Zgierza przemysłowego i fabrykanckiego - to cel projektu "Zgierscy Fabrykanci: historia do wygrania" realizowanego przez Stowarzyszenie EZG wspólnie z Muzeum Miasta Zgierza. Młodzież weźmie udział w konkursach filmowym i plastycznym, powstać ma również edukacyjna gra planszowa. Projekt otrzymał dofinansowanie z programu "Patriotyzm Jutra" Muzeum Historii Polski.

Comments ()

Drugi moduł Wędrownego Uniwersytetu Dziecięcego to okazja do spotkania z artystami, artystkami i podjęcia własnych interwencji twórczych. Dzieci z Szczawina, Dąbrówki i Gieczna spotkają się z duetem Robosexi, Souvasem Lewym i Olą Kozioł oraz z Katarzyną Szpilkowską, a wszystko dzięki Wędrownemu Uniwersytetowi Dziecięcego, który już drugi rok animuje środowisko lokalne wsi Gminy Wiejskiej Zgierz.Comments ()

Już wkrótce w Centrum Kultury Dziecka rusza nowy sezon Bajkobrań. Pokazy teatralne dla dzieci odbywać się będą w dwie niedziele każdego miesiąca o 16.00.Comments ()

Dźwiękowiec, operator kamery, fotodokumentalista i prowadzący/prowadząca wywiady – w Giecznie, Szczawinie i Dąbrówce cztery ekipy stworzone z tak ważnych postaci szukały historii godnych filmowego reportażu. Dziecięcy reporteży i reporterki pracowali przez kilka dni w ramach modułu "Wieś robi sztukę", który składa się na drugą edycję projektu Wędrowny Uniwersytet Dziecięcy.Comments ()

.