A A A

Od maja Świetlica Środowiskowa "Przystań" realizuje projekt "Zielone Świetliki" dotyczący nasadzeń roślinności na modernizowanym podwórku, które dzięki temu stanie się jeszcze bardziej przyjazne dla dzieci.

Comments ()

6 maja w sali parafialnej "Przystań" odbył się w Zgierzu finał projektu House of Hearts w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Akcja miała na celu zebranie pieniędzy na operację przeszczepu płuco – serca dla Patryka Akity.

Comments ()

Od kilkunastu tygodni na terenie Zgierza prężnie działa projekt House of Hearts. Młodzież wszelkimi sposobami stara się pozyskać pieniądze na przeszczep płuco-serca dla ich kolegi, Patryka Arkity.

Comments ()

Od początku roku w Zgierzu realizowany jest projekt o nazwie "House of Hearts" w ramach ogólnopolskiej olimpiady ,,Zwolnieni z teorii”. Grupa zgierskich i łódzkich licealistów pragnie pomóc swojemu koledze Patrykowi Arkicie, który od dłuższego czasu choruje na szereg chorób i potrzebuje przeszczepu płucoserca.

Comments ()

Jury zgierskiego etapu Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" wybrało 3 laureatki, które wykazały się największą działalnością wolontariacką i aktywnością społeczną. Reprezentantką Zgierza w eliminacjach ogólnopolskich będzie Aleksandra Gębicka.

Comments ()

28 marca w godz. 10.30-14.00 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbędą się X Powiatowe Targi Edukacyjne. Na targach prezentować się będą szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu zgierskiego oraz uczelnie wyższe.Comments ()

"Eko znaczy kocham" to akcja grupy nieformalnej młodych licealistów ze Zgierza, którzy postawili sobie za cel podnieść świadomość ekologiczną dzieci i młodzieży. Wśród działaniach w ramach programu "Zwolnieni z teorii" znajdują się warsztaty dla dzieci ze wszystkich zgierskich szkół podstawowych, przedszkoli i gimnazjów.

Comments ()

Piętnaścioro uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu zgierskiego rywalizowało o tytuł mistrza ortografii podczas XIV Powiatowego Konkursu Ortograficznego pod patronatem starosty zgierskiego.  Laureatką I miejsca została Aleksandra Jurkiewicz z Ozorkowa.Comments ()

W związku z ogólnopolską reformą oświaty, także Zgierz musi przystosować sieć placówek oświatowych, w szczególności wygaszanych gimnazjów, do zmian w edukacji. Radni i radne na styczniowej sesji RMZ podjęli uchwałę kierunkową ws. losu zgierskich szkół.Comments ()

Młodzieżowa Rada Miasta Zgierza zainaugurowała kadencję 2016-2018. Podczas I sesji wybrano nowe władze. Przewodniczącym został Adrian Pal, jego zastępcami Agata Karasińska i Jacek Graczyk, a sekretarzem Rady Aleksandra Olczak.Comments ()

Wraz z nastaniem jesienno-zimowej pory w Muzeum Miasta Zgierza rozpoczął się czas wróżb i przepowiedni. Dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych miały niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w specjalnych andrzejkowych lekcjach.Comments ()

Rozpoczęła się I edycja Dziecięcego Budżetu Obywatelskiego w Zgierzu. 13 szkół z naszego miasta zgłosi projekty zadań, które wezmą udział w ogólnomiejskim głosowaniu. Do podziału jest pula 15 tys. zł, która pozwoli na realizację trzech zwycięskich zadań.Comments ()

Ponad 24 tys. zł przeznaczono na stypendia dla 42 najzdolniejszych uczniów zgierskich gimnazjów za ich osiągnięcia w nauce i aktywność w pogłębianiu wiedzy i rozwijaniu umiejętności. Fundatorem stypendiów od wielu lat jest firma Brenntag Polska.Comments ()

Wybił czas zakończenia II edycji Wędrownego Uniwersytetu Dziecięcego. W trzech miejscowościach ok. 60 dzieci w wieku 8-14 lat przez sześć miesięcy dzielnie pracowała poznając zagadnienia z obszaru sztuki XX i XXI wieku. Malarstwo, rzeźba, film, fotografia, happening – w każdym obszarze można było spróbować swoich sił. Dzieci z Gieczna, Szczawina i Dąbrówki Wielkiej spotykały się z artystami i artystkami, szukały swojego ulubionego środka wyrazu.Comments ()

Młodzieżowy Dom Kultury kolejny raz zaprosił rodziców i dzieci na Święto Latawca. W tym roku w konkursie przy ul. Parzęczewskiej uczestniczyło ok. 60 osób. Twórcy i twórczynie najładniejszych latawców zostali nagrodzeni.

Comments ()

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza dzieci od lat 5 i młodzież na warsztaty teatralne odbywające się w każdą środę. Dobra zabawa i rozwój gwarantowane - zapewnia MDK.Comments ()

Uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 mogą korzystać z nowego wielofunkcyjnego boiska. Obiekt ma służyć również mieszkańcom i mieszkankom Zgierza, w szczególności osiedla Przybyłów. Comments ()

Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Zgierza wręczono stypendia edukacyjne dla zdolnej zgierskiej młodzieży, która w ostatnim roku szkolnym wykazała się dobrymi wynikami w nauce i osiągnęciami w konkursach. Comments ()

Zespół Pieśni i Tańca Boruta zaprasza dzieci w wieku 7-12 na zajęcia tańca i śpiewu ludowego. Dziecięca grupa Boruty ćwiczy w każdą środę i piątek w godz. 16.00-17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury.Comments ()

Jeszcze w tym roku uczniowie zgierskich szkół podstawowych i gimnazjów zagłosują w ramach dziecięcego budżetu obywatelskiego. Do dyspozycji dzieci i młodzieży będzie 15 tys. zł, które uczniowie i uczennice przeznaczą na projekty służące mieszkańcom miasta, a nie wyłącznie konkretnej szkole. 

Comments ()

.