A A A

W nowym terminie, tuż przed wakacjami odbędzie się 14. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich "Ogień w głowie". Oprócz konkursu filmów amatorskich, który jak zawsze odbędzie się w ogrodzie Miejskiego Ośrodka Kultury, szykuje się dużo wydarzeń towarzyszących. 

Comments ()

Przyznano Nagrody Prezydenta Miasta Zgierza w dziedzinie twórczości artystycznej i za pracę na rzecz kultury. Wśród nagrodzonych jest Teatr Art. 51, zgłoszony przez Stowarzyszenie EZG.

Comments ()

15 grudnia w Klubie AgRafKa odbył się koncert promujący debiutancki album MXR x Julya — 2&Te1. Cała impreza utrzymana była w klimacie rap, a na klubowej scenie pojawił się m. in. DJ Danteek, czyli Daniel Tekliński.

Comments ()

Konrad Przygoński z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną wziął udział w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej "Albertiana" 2017 na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.Comments ()

W Zgierzu pokazy w ramach alternatywnej platformy dystrybucyjnej KineDok odbywają się w Klubie AgRafKa i MOK, prezentują najnowsze europejskie kino dokumentalne, są nieodpłatne i często towarzyszą im rozmowy i spotkania. 23 marca o 18.30 zobaczymy filmy "Księżycowy spacer z dziadkiem".Comments ()

21 marca Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na wspólne wyganianie zimy. Uczestnicy o godz. 10.00 spotykają się na Placu Kilińskiego odziani w kolorowe stroje, wyposażeni w instrumenty, transparenty i oczywiście Marzanny i ruszają ulicą Długą do parku, gdzie dokonają tradycyjnego rytuału topienia kukły.Comments ()

Urząd Miasta Zgierza rozstrzygnął konkursy dla organizacji pozarządowych w obszarze kultury oraz inicjatyw dla seniorów. Przyznano dotacje na łączną kwotę 51,5 tys. zł.Comments ()

Sprawa przebudowy gmachu Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu i Centrum Kultury Powiatu Zgierskiego, przy ul. Długiej 42 nabiera tempa. Rozbudowana siedziba, stworzona na bazie istniejącego budynku połączonego łącznikiem z dobudowaną częścią, będzie zawierała sale do zajęć i warsztatów oraz salę widowiskową na 150 osób.Comments ()

W piątek 10 lutego odbył się wernisaż wystawy "Tragedia" w Zgierskiej Galerii Sztuki. Tym razem Miejski Ośrodek Kultury gości Artystów z Nowej Grupy Kujawskiej i ich Przyjaciół, a wśród prezentowanych prac znaleźć można m.in. rysunki, malarstwo, fotografie, kolaże i rzeźby.Comments ()

.