WŁĄCZ RADIO EZG!

POSŁUCHAJ:

ezglogo2

 

Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

Konrad Przygoński z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną wziął udział w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej "Albertiana" 2017 na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.Comments ()

W Zgierzu pokazy w ramach alternatywnej platformy dystrybucyjnej KineDok odbywają się w Klubie AgRafKa i MOK, prezentują najnowsze europejskie kino dokumentalne, są nieodpłatne i często towarzyszą im rozmowy i spotkania. 23 marca o 18.30 zobaczymy filmy "Księżycowy spacer z dziadkiem".Comments ()

21 marca Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na wspólne wyganianie zimy. Uczestnicy o godz. 10.00 spotykają się na Placu Kilińskiego odziani w kolorowe stroje, wyposażeni w instrumenty, transparenty i oczywiście Marzanny i ruszają ulicą Długą do parku, gdzie dokonają tradycyjnego rytuału topienia kukły.Comments ()

Urząd Miasta Zgierza rozstrzygnął konkursy dla organizacji pozarządowych w obszarze kultury oraz inicjatyw dla seniorów. Przyznano dotacje na łączną kwotę 51,5 tys. zł.Comments ()

Sprawa przebudowy gmachu Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu i Centrum Kultury Powiatu Zgierskiego, przy ul. Długiej 42 nabiera tempa. Rozbudowana siedziba, stworzona na bazie istniejącego budynku połączonego łącznikiem z dobudowaną częścią, będzie zawierała sale do zajęć i warsztatów oraz salę widowiskową na 150 osób.Comments ()

W piątek 10 lutego odbył się wernisaż wystawy "Tragedia" w Zgierskiej Galerii Sztuki. Tym razem Miejski Ośrodek Kultury gości Artystów z Nowej Grupy Kujawskiej i ich Przyjaciół, a wśród prezentowanych prac znaleźć można m.in. rysunki, malarstwo, fotografie, kolaże i rzeźby.Comments ()

Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Magdalena Gawin odwiedziła Zgierz. Wizyta była okazją do poruszenia tematu dbałości o dziedzictwo narodowe w naszym mieście.Comments ()

Filia nr 2 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zgierzu przenosi się do nowego budynku przy ul. Długiej 29a. Adaptacja dawnego Centrum Obywatelskiego na filię Biblioteki kosztowała ponad milion złotych.Comments ()

Od 1 marca do 20 kwietnia w Galerii Sztuki Miasto Tkaczy w Zgierzu przy ul. Narutowicza 5 będzie można zobaczyć wystawę prac Joanny Łabeńskiej, fotografki i przewodniczki po Łodzi oraz województwie łódzkim. Fotografie łódzkiej artystki zostaną zaprezentowane w czterech salach podzielonych tematycznie. Comments ()

.