A A A

 zgierskafabrykatalentowZgierska Fabryka Talentów to projekt dofinansowany z budżetu Miasta Zgierza, w ramach którego znajdą się warsztaty w sześciu dziedzinach artystycznych oraz międzyszkolny konkurs "Zgierz Ma Talent".

16 czerwca podczas konkursu "Zgierz Ma Talent" na scenie w Parku Miejskim zaprezentują młodzi zgierscy artyści. Na najlepszych czekają nagrody - bony artystyczne na rozwój twórczości nawet do 500 zł! Równolegle z konkursem odbędzie się promocja płyty "MuZgi 2018"

Występy konkursowe oceniać będzie 3-osobowe Jury oraz zgromadzona podczas konkursu Publiczność. Trojgu laureatów oraz dwóm osobom wyróżnionym przyznane zostaną nagrody w postaci bonów artystycznych na zakupy rzeczowe od 100 do 500 zł.

Lista uczestników konkursu "Zgierz Ma Talent":

 1. Weronika Wiśniewska (śpiew)
 2. Adam Masiewicz (śpiew)
 3. Antonina Miżyńska (ksylofon)
 4. Marcel Ignaczak (śpiew)
 5. Inga Ostrowska i Aleksandra Wich (taniec)
 6. Kacper Szczepaniak (śpiew)
 7. Faustyna Mirowska (śpiew)
 8. Jakub Śmietana (śpiew i gitara)
 9. Oliwia Krusińska (śpiew)
 10. Damian Gasik (rap)

 

W ramach projektu odbywa się cykl bezpłatnych warsztatów w 6 tematach. Każdy moduł to 8 h warsztatów prowadzonych przez profesjonalistów dla 12-osobowych grup. Rekrutacja na warsztaty odbywa się poprzez formularz.

Informacje na temat warsztatów:

 • dziennikarstwo

W programie zaplanowano: zapoznanie uczestników warsztatów z podstawową wiedzą dotyczącą dziennikarstwa, nabycie przez uczestników umiejętności posługiwania się gatunkami dziennikarskimi jak np. reportaż, wywiad, news, relacja i inne,  doskonalenie sprawności językowej.

Terminy warsztatów: 19 czerwca i 28 czerwca, godz. 11.00-15.00, Radio EZG, Długa 15

 • fotografia

Spotkania pozwolą zdobyć przydatną wiedzę o tym, jak fotografować, w jaki sposób efektywnie wykorzystać możliwości aparatu, jak pracować z obiektem, planem zdjęciowym, a także w jaki sposób korzystać z programów graficznych. Główną tematyką fotografii będzie zgierska przestrzeń (street foto).

Terminy warsztatów: 25 czerwca i 27 czerwca, godz. 12.00-14.00, Muzeum Miasta Zgierza dwa kolejne prawdopodobnie 2 i 4 lipca

 • modelarstwo

Warsztaty z udziałem zgierskiej pracowni modelarskiej, których celem będzie edukacja historyczna poprzez tworzenie modeli z przygotowanych wcześniej materiałów (np. domy tkaczy). Warsztaty modelarskie stanowią alternatywną, ciekawą i kreatywną formę spędzania wolnego czasu, takie ćwiczenie umożliwia rozwój zdolności manualnych, plastycznych, rozszerza horyzonty estetyczne i historyczne.

Terminy warsztatów: 29 czerwca, godz. 16.00-18.00

 • graffiti

Warsztaty przeznaczone dla osób zainteresowanych działaniami plastycznymi z zakresu graffiti, sztuki ulicy, sztuki miejskiej w kontekście przestrzeni zewnętrznej. W programie zajęć znajdą się: teoria i historia graffiti, część praktyczna (tworzenie szkiców, malowanie sprayem, itd.).

Terminy warsztatów: 11 czerwca, godz. 14.00-16.00, ZHP Hufiec Zgierz (ul. Długa 29a); 7 lipca, kolejne terminy zostaną ustalone wkrótce

 • DJ-ing

Podczas zajęć wezmiesz czynny udział w aktywnościach pozwalających tworzyć muzykę. W programie znajdzie się wstęp teoretyczny oraz praktyczna obsługa sprzętu DJ-skiego i programów muzycznych, w tym miksowanie utworów.

Warsztaty rozpoczną się we wrześniu.

 • hip-hop

W programie warsztatów znajdzie się zabawa z tekstem, techniką rymu, obsługą mikrofonu, emisją głosu, zachowaniem na scenie, uwolnieniem wewnętrznej charyzmy. W ramach takich zajęć organizowane są ćwiczenia w grupie, freestyle, rapowe bitwy.

Warsztaty rozpoczną się we wrześniu.

 

.