WŁĄCZ RADIO EZG!

POSŁUCHAJ:

ezglogo2

 

Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

 

modelarstwo

Zgierska Fabryka Talentów to projekt dofinansowany z budżetu Miasta Zgierza, w ramach którego znajdą się warsztaty w sześciu dziedzinach artystycznych oraz międzyszkolny konkurs "Zgierz Ma Talent".

 

W ramach projektu odbędzie się cykl bezpłatnych warsztatów w 6 tematach. Każdy moduł to 8 h warsztatów prowadzonych przez profesjonalistów dla 12-osobowych grup. Rekrutacja na warsztaty odbywa się poprzez formularz.

Informacje na temat warsztatów:

  • DJ-ing

Podczas zajęć wezmiesz czynny udział w aktywnościach pozwalających tworzyć muzykę. W programie znajdzie się wstęp teoretyczny oraz praktyczna obsługa sprzętu DJ-skiego i programów muzycznych, w tym miksowanie utworów.

  • hip-hop

W programie warsztatów znajdzie się zabawa z tekstem, techniką rymu, obsługą mikrofonu, emisją głosu, zachowaniem na scenie, uwolnieniem wewnętrznej charyzmy. W ramach takich zajęć organizowane są ćwiczenia w grupie, freestyle, rapowe bitwy.

  • dziennikarstwo

W programie zaplanowano: zapoznanie uczestników warsztatów z podstawową wiedzą dotyczącą dziennikarstwa, nabycie przez uczestników umiejętności posługiwania się gatunkami dziennikarskimi jak np. reportaż, wywiad, news, relacja i inne,  doskonalenie sprawności językowej.

  • fotografia

Spotkania pozwolą zdobyć przydatną wiedzę o tym, jak fotografować, w jaki sposób efektywnie wykorzystać możliwości aparatu, jak pracować z obiektem, planem zdjęciowym, a także w jaki sposób korzystać z programów graficznych. Główną tematyką fotografii będzie zgierska przestrzeń (street foto).

  • modelarstwo

Warsztaty z udziałem zgierskiej pracowni modelarskiej, których celem będzie edukacja historyczna poprzez tworzenie modeli z przygotowanych wcześniej materiałów (np. domy tkaczy). Warsztaty modelarskie stanowią alternatywną, ciekawą i kreatywną formę spędzania wolnego czasu, takie ćwiczenie umożliwia rozwój zdolności manualnych, plastycznych, rozszerza horyzonty estetyczne i historyczne.

  • graffiti

Warsztaty przeznaczone dla osób zainteresowanych działaniami plastycznymi z zakresu graffiti, sztuki ulicy, sztuki miejskiej w kontekście przestrzeni zewnętrznej. W programie zajęć znajdą się: teoria i historia graffiti, część praktyczna (tworzenie szkiców, malowanie sprayem, itd.).

 

15 czerwca odbędzie się międzyszkolny konkurs "Zgierz Ma Talent", w którym zaprezentuje się ok. 20 młodych talentów z naszego miasta. Dla najlepszych przewidziano nagrody! Masz talent, który chcesz zaprezentować? Napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

.