A A A

 

maszglos18

Stowarzyszenie EZG od 2015 r. włącza się do ogólnopolskiej akcji "Masz Głos" organizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego. Celem programu jest wspieranie mieszkańców i mieszkanek z całej Polski w działaniu na rzecz najbliższego otoczenia, we współpracy z władzami lokalnymi.

maszglos2017Podczas Gali "Super Samorząd" w czerwcu 2017 r. Stowarzyszenie EZG otrzymało wyróżnienie od Fundacji im. Stefana Batorego w ogólnopolskiej akcji "Masz Głos". Jury doceniło rozpoczęcie działań na rzecz wzmocnienia i integracji zgierskich rad osiedli.

W ramach tegorocznej akcji Stowarzyszenie EZG przeprowadziło warsztaty z udziałem rad osiedli nt. ich działalności, problemów oraz potrzeb. Podczas spotkania powstał pomysł stworzenia porozumienia lub forum rad osiedli, za pośrednictwem którego mogłyby mówić wspólnym głosem. Stowarzyszenie zaproponowało również publikowanie w Biuletynie Informacji Publicznej protokołów z posiedzeń komisji Rady Miasta oraz jednostek pomocniczych. Prezydent Przemysław Staniszewski przychylił się do wniosku, dzięki czemu od początku 2017 roku mieszkańcy i mieszkanki Zgierza mogą sprawdzić w Internecie o czym dyskutowali radni i radne podczas komisji. 

W tym roku działania podjęło ponad 300 gmin z całej Polski. Stowarzyszenie EZG współpracowało w grupie regionalnej z Fundacją Aktywności Lokalnej z Poznania i otrzymało wyróżnienie jako jedyna organizacja z województwa łódzkiego. 

 

supersamorzad nagrodaW maju 2016 r. Stowarzyszenie EZG i władze samorządowe Miasta Zgierza otrzymały nagrodę "Super Samorząd" w ramach akcji "Masz Głos, Masz Wybór" prowadzonej przez Fundację im. Stefana Batorego. Jury akcji doceniło I edycję budżetu obywatelskiego, w szczególności współprace urzędu i organizacji pozarządowych oraz aktywność mieszkańców i mieszkanek.

Jury nagrody Super Samorząd szczególnie doceniło zaangażowanie zgierzanek i zgierzan nie tylko w proces wprowadzania budżetu „poza gabinetem”, ale i w jego społeczną ewaluację.

Wśród nagrodzonych samorządów znalazły się również: Barcin, Natolin, Kazimierza Wielka, Lubartów, Żmigród oraz Słupsk.

 

.