A A A

swissgrantslogo

Projekt dotyczył stworzenia internetowego radia obywatelskiego. Został dofinansowany z Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy i zrealizowany w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Zgierzu.

Projekt dotyczył stworzenia radia obywatelskiego w Zgierzu oraz realizacji audycji o charakterze społeczno-obywatelskim i kulturalnym od marca do września 2014 r. Celem był wzrost aktywności obywatelskiej zgierzan i zgierzanek, zwiększenie ich wiedzy o samorządzie oraz promocja zainteresowań i sukcesów mieszkańców i mieszkanek Zgierza w różnym wieku.

Wśród działań znalazły się m. in. radiowe relacje na żywo z miejskich imprez plenerowych i sesji Rady Miasta Zgierza, audycje radiowe przygotowywane przez uczniów i uczennice mające na celu promocję zgierskich szkół, otwarte spotkania ze znanymi łódzkimi dziennikarzami i dziennikarkami radiowymi, a także wyjazdowy warsztat integracyjny dla członków redakcji do Kurnędza.

W okresie realizacji projektu stowarzyszenie przystosowało lokal przy ul. Długiej 15 na potrzeby biura i studia radiowego. Całkowity koszt projektu to 137 tys. zł.

 

 

W ramach projektu "Poznaj siłę swojego głosu - Internetowe Radio Obywatelskie EZG" powstały następujące materiały:

Relacje z miejskich wydarzeń kulturalnych:

Zakończenie projektu "Poznaj siłę swojego głosu" (27 września)

Piknik Rodzinny Klubu Młodzieżowego "Akwarium" (21 września)

XIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Rockowej "Zderzak" 2014 (20 września)

10. OPFA "Ogień w Głowie" (29-30 sierpnia)

Paka dla Uczniaka (24 sierpnia)

Zakończenie sezonu kulturalnego Miejskiego Ośrodka Kultury (18 czerwca)

Mistrzostwa Amatorów w Kolarstwie Górskim Family Cup (14 czerwca)

Święto Miasta Zgierza (7 czerwca)

Noc Muzeów (17 maja)

.